Mold kalıp arge ve özel projeler günümüzde, ekonomik ve toplumsal kalkınmada belirleyici olan en önemli kriter ülkelerin ve şirketlerin Ar-Ge’ye yaptıkları yatırımdır. Bilgi çağı, akılla kazanılan değerlerin hayata geçirilerek rekabet gücüne yaptığı çarpan etkisinin ön plana çıktığı bir dönemdir.

MOLD Kalıp, arge ve akıl emeğine yaptığı yatırımlarla fark yaratmayı hedefleyen bir üretim şirketidir. MOLD Kalıp vizyonunun gerçekleşmesini hızlandıracak, müşterilerinin hayatlarını değiştirecek, stratejileriyle uyumlu veya bu stratejiler üzerine etkisi olabilecek fikirleri araştırmakta ve geliştirmektedir.

Uygulamalı Araştırma faaliyetleri kapsamında öncelikli hedef; MOLD Kalıp müşterilerinin faaliyet alanlarımız kapsamında bilgi ve teknoloji ile çözülebilecek problemlerini belirlemek ve bu alanlarda Ar-Ge yaparak tekniğin bilinen durumunun ötesinde çözümlerin hayata geçmesini sağlamaktır.

Ar-Ge Çalışmalarımız:

Ürün ve parça modelleme geliştirme çalışmaları,

Elektronik parça aksamları geliştirme çalışmaları,

Metal parça aksamları geliştirme çalışmaları,

Kauçuk bağlantı elemanları geliştirme çalıştırmaları,

Trım parça uygulama çalışmaları,

Elektrik devreleri geliştirme çalışmaları,

Jant kapağı tasarım ve geliştirme çalışmaları,

Yeni Kalıp Tasarım Aşaması: Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda arge çalışması ve  vermiş oldukları ürün ölçülerinden veya teknik resimlerden yola çıkarak ihtiyaç duyulan kalıp tasarımına arge çalışması yaparak hızlı bir şekilde başlanarak üç boyutlu ön taslakları oluşturulan yeni tasarımlarımız kısa sürede kendilerine sunulur, arge çalışması müşterinin taslak tasarım üzerindeki görüşleri ve tasarım onayından sonra gerekli dizayn ve teknik resimler kısa sürede hazırlanarak üretime hazır hale getirilir. Sipariş onayından sonrada kalıplarımız büyük bir titizlik ve kaliteyle kısa sürede imal edilerek müşterimizin üretim zaman kaybı yaşamaması için en kısa sürede devreye alınır.

Talebin Alınması ve Ürünün Fiyatlandırılması Çalışması: Müşteri talep edeceği ürünle ilgili temel bilgileri alındıktan sonra mold kalıbın arge çalışmasını ve ön çalışmasını gerçekleştirir. Elde edilen bilgiler ile müşterinin isteyeceği miktara göre fiyatlandırma çalışmasını yürütür. Gerekli dokümantasyon müşteri ile paylaşılarak değerlendirmelerine sunulur.

Mold kalıp firmasının gerek arge çalışması gerekse kalite ve özel projelerde kurallarına uyarak hata riskini ve müşterilerine en iyisini sunmayı hedef kabul etmiş ve arge çalışmalarına bu prensipte devam ederek müşterilerine çözüm ortağı olmuştur.